מאגמה זכוכית | גדר בטיחות לבריכה ביתית מאגמה פרוייקטים ועבודות בזכוכית
מאגמה זכוכית | גדר בטיחות לבריכה ביתית מאגמה פרוייקטים ועבודות בזכוכית
5107
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-5107,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded

גדר בטיחות לבריכה

גידור בטיחותי לבריכה ביתית. מאגמה זכוכית

גדר בטיחות לבריכה

גדר בטיחות בבריכה תהיה חובה בכל בריכה פרטית למניעת טביעה של ילדים בבריכות שחיה

במסגרת הצעת חוק חדשה גדר בטיחות בבריכה: הצעת חוק חדשה תחייב גידור ונעילה של כל הבריכות הפרטיות שעומקן עולה על 50 ס"מ. הצעת החוק עלתה כדי להיאבק בסכנה של טביעת ילדים ופעוטות בבריכות השחיה. כ12 ילדים בשנה טובעים למוות בבריכות, מתוכן בריכות פרטיות שנשארו מלאות במים ונגישות. ארגון "בטרם" מצא כי ניתן היה למנוע כ 80% ממקרה הטביעה, אם היו נוקטים באמצעים ואסטרטגיות שהוכחו כיעילות ברחבי העולם, לצמצום משמעותי של טביעת ילדים ופעוטות במים.

האסטרטגיות האלו כוללות: לימוד שחיה, תוכניות חינוך והסברה שמקנות ידע בנושא בטיחות במים, השגחה פעילה של ההורים, כיסוי הבריכה ומערכות הגנה כגון אזעקה וגידור בריכות פרטיות.

גידור ושער נעול הוכחו כיעילות במניעת טביעת ילדים ופעוטות, בעיקר בגילאים רכים בהם לא ניתן עדיין להסביר להם לגבי הסכנות האורבות להם. פעוטות הם יצורים סקרנים ואימפולסיביים וחסרי תחושה בכל הנוגע לסכנות. לכן גידור יעיל יכול לשמש כדרך אפקטיבית למניעת הגעה לבריכה או לגוף מים אחר.

תקן גדר בטיחות לבריכה פרטית, כמה כללים מומלצים :

גובה הגדר צריך להיות לפחות 150 ס"מ. יש לוודא שלא יהיה ניתן לטפס על הגדר, במקרה של ברזלים עליהם להיות אנכים ולא אופקים שלא יהיו בליטות שניתן לטפס עליהם, חיזוקים יהיו תמיד בצד השני של הבריכה מאותה הסיבה. על הגדר להיות נמוכה למטה לא יותר מ 10 ס"מ, שלא ניתן יהיה לזחול מתחתה. רוחב הגדר לא יעלה על 4.5 ס"מ כדי שלא תהיה אפשרות להיכנס בין המרווחים בגדר. בגדר מסוג רשת גודל הפתח ברשת לא יעלה על 3 סמ"ר. בריכות הבנויות מעל לקרקע יש לגדר או מסביב או למעלה, ולנעול או לגדר או להרחיק סולמות או מדרגות לבריכה. יש לוודא שהשער סגור ושנפתח החוצה מכוון הבריכה, עם מנגנון נעילה-סגירה במקרה והשער נשאר פתוח והילד או הפעוט מנסה לדחוף אותו פנימה לכיוון הבריכה.

מה עם אין גדר בטיחות לבריכה?

בשנים האחרונות התפתח שוק הבריכות הפרטיות בבתים. בריכה פרטית היא כבר לא מוצר מותרות לעשירים בלבד ובכל בית ניתן למצוא בריכה בגדלים שונים ומחומרים שונים.

אם יש לכם בריכת פלסטיק או גומי קטנה שניתן לרוקן רוקנו את המים מיד לאחר הרחצה. לעולם אל תשאירו בריכה מלאה מים ללא השגחה בסביבה של ילדים.

אנו מאחלים לכם קיץ נעים ובטוח בבריכה, זכרו שגם אם יש מעקה בבריכה אין להשאיר ילדים ופעוטות ללא השגחת מבוגר

לפניכם קטע מכתבה בערוץ 2 בנושא גדר בטיחות לבריכה

17 יול 2016 no comments

Sorry, the comment form is closed at this time.